Jak grać w lotto? Mój sposób, powód gry i historia trafień w lotto przez Internet

Grą liczbową lotto interesuje się od dziecka. Jej siłę poznałem jako mały brzdąc, który regularnie widział roztrzęsionego Dziadka sprawdzającego wyniki losowań, wtedy Dużego Lotka i Express Lotka. Ten widok musiał mocno utkwić w mojej podświadomości, gdyż kontynuuje tę rodzinną tradycję. Jednak w inny, wygodniejszy sposób, dzięki rozwojowi Internetu w obecnej epoce cyfrowej.

Moja wieloletnia obserwacja branży lotto w Polsce i na Świecie zaowocowała kilkoma istotnymi refleksjami na jej temat, którymi dziele się poniżej.


Spis treści

Jak grać w Lotto przez Internet? Pośrednik Lotto Online, wybór loterii i strategii, dystans i budżet.

Dlaczego gram w Lotto?

Anonimowość i zarządzanie wygraną pierwszego stopnia.

Moja historia w internetowym świecie Lotto.


Jak grać w Lotto przez Internet? Ja robię to tak…

I. Pośrednik lotto online

Jako pośrednika wykorzystuje międzynarodowy serwis lotto online » TheLotter.com. Wybrałem go po długich analizach i głębokiej lekturze przekrojowych opinii wielu użytkowników. Dlatego polecam tę platformę z pełną odpowiedzialnością każdemu, kto chce wygodnie i bezpiecznie grać w światowe loterie.

Dla wątpiących przygotowałem » porównanie serwisów lotto online, które jasno odpowiada na pytanie Dlaczego TheLotter jest najlepszym pośrednikiem lotto w Internecie?

II. Wybór loterii

Najrozsądniejszą strategią jest gra w loterie sklasyfikowaną na 1. miejscu w tabeli » Aktualnie Najlepsze Loterie na Świecie. Ten ranking na bieżąco uwzględnia najlepszy stosunek kosztu gry do wysokości wygranej, który wyliczany jest z parametrów takich jak prawdopodobieństwo trafienia, wysokość kumulacji, cena kuponu i obowiązkowe podatki. Lista powstaje na bazie oferty TheLotter.

III. Strategia

Stosuje jednocześnie kilka sprawdzonych strategii:

 • Ulubione numery. Kupuje zakład z moją stałą kombinacją liczb. Wydaje mi się, że każdy lottomaniak powinien taką mieć. Tworzy się ją z liczb bliskich danemu graczowi np. daty urodzin i rocznic.
 • Gra zespołowa. Kupuje kilka zakładów w syndykacie. TheLotter wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników wprowadził opcję gry zespołowej lotto!
 • Ciepłe-zimne. Kupuje zakład z liczbami najczęściej losowanymi w wybranej loterii. Strategią odwrotną jest wybór liczb najrzadziej losowanych zgodnie z nadzieją/wiarą, że nadszedł czas na ich wylosowanie.

W ten sposób zawsze jestem uzbrojony w 2 pełne zakłady i kilka z syndykatu, zazwyczaj od 2 do 10.

Grę prowadzę minimum raz w tygodniu, ale bywa także, że częściej. Wszystko zależy od aktualnych kumulacji i stanu budżetu na grę.

Oczywiście, każdy matematyk powie, że prawdopodobieństwo wylosowania jakiegokolwiek zestawu liczb jest identyczne, dlatego strategia ciepłe-zimne jest nieuzasadniona. Historyczne statystyki mówią co innego, dla przykładu ciąg kolejnych liczb (np. 1,2,3,4,5,6) nie jest losowany.

IV. Dystans i budżet

Im szybciej zrozumiesz, że to Ty ryzykujesz pieniądze a loterie są tworzone dla zysku organizatorów, tym lepiej. Każda wygrana zostanie wypłacona, ale nikt nie odda Ci przegranych pieniędzy.

Nastawienie do gry musi być dojrzałe i zdystansowane, żeby uniknąć nałogu hazardowego.

Zawsze należy grać w ramach ściśle określonego budżetu, który nie nadwyręży finansów osobistych!

Innymi słowy, graj za tyle, ile możesz stracić! 

Dlaczego gram w Lotto?

Marzy mi się działalność filantropijna a główna wygrana w lotto jest najszybszym skrótem do tego marzenia – taki myk sobie wymyśliłem 😉 Oczywiście, jak każdy gracz lotto, osobiste aspekty materialne także mam na uwadze, jednak moje nie są klasycznie wygórowane jak u większości ludzi w naszym konsumenckim świecie.

Podatek od głupoty, podatek od naiwności, podatek dla matematycznych miernot

VS

Nie grasz to nie wygrasz…

Bez względu na określenie podatku lotto, jeśli chcesz wygrać musisz grać i to jest cała filozofia. Przecież wielu głupków, naiwniaków i matematycznych miernot wygrywa loterie na całym świecie tydzień w tydzień! Nie dlatego, że ktoś skierował w ich stronę te ignoranckie określenia, ale dlatego, że zagrali w lotto!

Wygrana główna nagroda w Lotto? Najlepiej…

… zapomnieć i przypominać sobie o dostępnym kapitale, gdy pojawi się potrzeba. Oczywiście taka strategia to raczej utopia, choć kto wie… może ktoś to potrafi 😉

Anonimowość

Najważniejsza rzecz po głównej wygranej w Lotto to zachowanie jak najszerszej anonimowości, nawet w rodzinie, a może szczególnie tam. To każdy musi ocenić sam.

Wysokie wygrane w Lotto bardzo często doprowadzają do zniszczenia relacji społecznych na różnych poziomach, gdyż zazdrość nie wybiera. Utrata kontaktu z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi to częsta zmora szczęśliwca, który w przypływie ogromnego finansowego szału nie potrafił zachować kluczowej w tym momencie tajemnicy.

Inne obawy, które można spotkać na forach internetowych to już scenariusze ekstremalnie negatywne jak strach przed porwaniem lub nawet morderstwem.

Obiła mi się o ucho jakaś plota o kimś z Pomorza, kto wygrał w lotto i po chwili był pusty jak bęben bo… wszystkim zgłaszającym się petentom kupował samochody. Nie wiem ile w tym prawdy, ale taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

Trzeba zrozumieć, że wszystkie te lęki załatwia bezkompromisowa anonimowość. Nie jest to łatwe ze świadomością zapasu gotówki do końca życia, ale konieczne, jeśli spokój tego życia jest najważniejszym priorytetem! A być powinien.

Zarządzanie wygraną

Uwaga na Łatwo przyszło, łatwo poszło i Lotto szczęścia nie daje

Dobrze zarządzana wygrana pierwszego stopnia w lotto podnosi status społeczny i standard życia szczęśliwca, jego rodziny i przyszłych pokoleń. Złe zarządzanie kończy się długami większymi niż przed wygraną, co dotyczy około połowy zwycięzców!

Co to oznacza?

Ano tyle, że dla około połowy, tak zwanych szczęśliwców, główna wygrana w dłuższej perspektywie raczej szczęście zabiera. Innymi słowy, statystycznie połowa zwycięzców jest przegranymi!

Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko zależy od charakteru, wiedzy i doświadczeń określonego człowieka. Asertywny bankowiec zarządzający na co dzień kapitałem instytucji finansowej będzie potrafił lepiej wykorzystać potencjał wygranej niż uległy magazynier.

Nagły i nie uzasadniony przypływ ogromnej gotówki często wywołuje spory dysonans pomiędzy poziomem inteligencji finansowej zwycięzcy, a jego poziomem zamożności. W takie sytuacji nowy milioner z przypadku zrobi absolutnie wszystko (najczęściej nieświadomie), aby tę różnicę zniwelować i odzyskać stan, w którym znajdował się przez większość swojego życia. Scenariuszy jest kilka: bezsensowna i nieposkromiona konsumpcja, pożyczki rodzinne, pazerni doradcy finansowi czy wyjątkowe okazje inwestycyjne.

Dlatego przy deficycie wiedzy finansowej należy koniecznie skorzystać z porady eksperta. Można podpisać dodatkową umowę o zachowaniu poufności lub nic nie wspominać o pełnym dostępnym kapitale i każdą jego część skonsultować z innym doradcą.

Moja historia w internetowym Lotto

Kiedyś jeden z moich znajomych zaproponował mi grę w lotto poprzez popularny wśród polskich graczy system AmigoLotto. Po zgłębieniu zasad serwisu postanowiłem:

 1. przygotować stronę www prezentującą ten sposób gry i…
 2. napisać kilka artykułów na serwisach zewnętrznych.

Na przygotowanej stronie umieściłem m.in. efekty mojej gry z AmigoLotto – 4 czwórki i od groma trójek. Natomiast poniżej są niektóre artykuły o lotto mojego autorstwa, które wówczas napisałem:

» Jak grać i stale wygrywać w lotto? Kompendium Lottomaniaka
» Dlaczego lotto kusi tylu graczy? Zasady BHP dla lottomaniaka
» Dlaczego Kolektury Lotto Upadną, Czyli Lotto Online

Muszę przyznać, że AmigoLotto było wygodne i ciekawie zaprojektowane, jednak nie wytrzymało próby czasu i obecnie już nie istnieje » Więcej

Jedyne co mi wówczas pozostało to znalezienie innego, stabilniejszego pośrednika lotto online i tak wpadłem na » TheLotter, którego międzynarodowa oferta deklasuje potencjał konkurencyjnych serwisów i umożliwia znacznie mądrzejszą grę jak to opisałem w pierwszej części tego artykułu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, sugestie, propozycje czy zwykłe przemyślenia związane z loteriami zostaw komentarz poniżej lub napisz do mnie. Odpisuje na wszystkie wiadomości.

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów oraz najwyższych wygranych, ale tylko rozsądnym lottomaniakom, bo dla nierozsądnych to jak życzenie nieszczęścia 😉

Piotr W Lip.ski

Piotr W Lip.ski

4 thoughts on “Jak grać w lotto? Mój sposób, powód gry i historia trafień w lotto przez Internet

 1. Aga Mari

  Fajnie się to wszystko czyta, ot można przenieść się w krainę marzeń, choć na chwilę… :)))
  Brakuje jednak wpisu odnoszącego się do adresów odbioru, pod które nalezy się udać w przypadku wygranych pierwszego czy drugiego stopnia. A także, do którego konkretnie stopnia wygrane przelewane są na konto gracza (rozpiska dla każdej wymienionej tu loterii)? oraz jakie istnieją zabezpieczenia wobec dokonanych zakładów międzynarodowych czy też tych interkontynentalnych.

  1. Piotr W Lip.ski Post author

   Fakt, brakuje wielu szczegółów, jednak dobra aktualizacja wymaga grubego researchu, dlatego z braku czasu … zapraszam do rozwoju tej strony 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *