Grupowa gra w lotto. Syndykat. Spółdzielnia. Gra zespołowa, wspólna, zbiorowa.

Grupowa gra w lotto. Syndykat. Spółdzielnia. Gra zespołowa, wspólna, zbiorowa.

Grupowa gra w lotto. Syndykat. Spółdzielnia. Gra zespołowa, wspólna, zbiorowa.

Co to jest grupowa gra w lotto?

Gra grupowa to strategia umożliwiająca zwiększenie prawdopodobieństwa wygrania poprzez zakup większej ilości kuponów/kombinacji, których podniesiony koszt sumaryczny jest dzielony na uczestników grupy.

Tzw. syndykaty lub spółdzielnie graczy można spotkać w branży lotto i na rynku zakładów sportowych. W zamian za większe prawdopodobieństwo trafienia, wszystkie wygrane są dzielone na uczestników, po równo lub wprost proporcjonalnie do wniesionej kwoty. Najczęściej syndykaty lotto opierają się na równym podziale kosztów i wygranych, choć można spotkać różne modyfikacje.

Uczestnictwo w spółdzielniach lotto jest możliwe przez Internet. Różnice w ich działaniu polegają m.in. na innej formie wkładu użytkowników:

 • Pieniądze
 • Punkty, kupowane po zasileniu konta środkami pieniężnymi
 • Zakłady. Wnosząc 5 zakładów do grupy z 50 zakładami, w przypadku wygranej otrzymuje się 10%, niezależnie od tego kogo zakłady w grupie wygrały.

Wady grupowej gry w lotto…

…właściwie nie istnieją. Oczywiście jako pojedynczy członek syndykatu potencjał wygranej jest niższy, gdyż każde trafienie wymaga podziału, jednak jest to akceptowalny koszt wyższego prawdopodobieństwa wygrania leżący u podstaw strategii grupowej.

Problem – jak zawsze między nami ludźmi – to zaufanie.

Syndykat internetowe to założone przez nie wiadomo kogo systemy online, a ich jedyny test wiarygodności to wypłata wygranej pierwszego stopnia, najczęściej w milionach… kuszących milionach, które trzeba podzielić na współwłaścicieli wygranego kuponu.

Jak często dochodzi do tego typu weryfikacji e-syndykatu?

Nie spotkałem się z autentyczną historią podziału głównej wygranej przez internetową spółdzielnie lotto, ale kilka razy w moim życiu media donosiły o wygraniu nagrody pierwszego stopnia przez grupę znajomych lub współpracowników.

Dlatego najlepsze syndykaty i spółdzielnie lotto to grupy wzajemnie znających się osób, które można organizować w miejscach zamieszkania (syndykat sąsiedzki), w zakładach pracy (syndykat pracowniczy/zakładowy) lub zdalnie poprzez Internet np. 1 osoba mieszka za granicą i ma dostęp do lokalnej loterii, często korzystniejszej niż polskie lotto, więc tworzy spółdzielnie.

Zbiera wpłaty od znajomych w Polsce i kupuje kupony. Oczywiście wszystko w ramach grupy znajomych. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze dzięki szerokiej fali emigracji naszych rodaków.

W lotto spółdzielni znajomych możliwość oszustwa w formie ucieczki z wygranym kuponem jest ograniczona do minimum, gdyż ten paskudny scenariusz jest bardziej prawdopodobny w anonimowym syndykacie niż wśród sąsiadów, współpracowników, kolegów i przyjaciół, których łączy emocjonalna więź.

» TheLotter posiada opcje gry grupowej dla największych loterii! 

Typowanie

Grupowa gra w lotto to przede wszystkim większy kapitał na zakup większej ilości kombinacji, które lepiej typować wg określonego systemu niż obstawiać liczby na ślepo.

Popularne są systemy generujące kombinacje na podstawie większej ilości liczb niż przewiduje loteria. Dla przykładu polskie lotto to 6 liczb z 49, czyli pierwszym pasującym systemem jest System 7, w którym należy wytypować 7 liczb (a nie 6) i przy ich użyciu stworzyć kombinacje tzn. 7 zakładów prostych.

Analogicznie działają następne systemy. W nawiasie liczba wszystkich możliwych kombinacji:

Oczywiście istnieją większe systemy (13, 14, 15, 16…), jednak wówczas należy pamiętać o rosnącym koszcie gry. Gracze lotto rozwiązują ten problem stosując tzw. redukcję systemy skrócone), która eliminuje kombinacje wg określonego klucza np. zostawić wszystkie kombinacje trójek i resztę usunąć.

Jednakże redukowanie ograniczając koszty jednocześnie ogranicza liczbę zakładów i tym samym prawdopodobieństwo trafienia.

Wg ekspertów lotto dla loterii 6/49 najkorzystniejszy jest system 12 i większe, ale po redukcji.

Najwyższe kumulacje wygrane przez lotto-syndykaty w historii

PowerBall USA365 mln USD dla 8-osobowego syndykatu pracowników zakładu przetwórczego z Nebraski (18.02.2006)

SuperEnaLotto Włochy178 mln EUR dla 70-osobowego syndykatu (30.10.2010)

Oz Lotto Australia112 mln AUD do podziału na 4 zwycięzców. Jednym z nich był 80-osobowy syndykat z Victorii (06.11.2012)

EuroJackpot57 mln EUR dla finlandzkiego 10-osobowego syndykatu (04.04.2014)

EuroMillions UK45 mln EUR (około 38mln GBP) dla syndykatu kierowców autobusów z Corby, Northamptonshire, UK.

Lotto 649 Canada54 mln CAD dla 17-osobowego syndykatu robotników pracujących przy wydobyciu gazu i ropy naftowej, Camrose, Alberta (25.10.2005)

Lotto New York41 mln USD do podziału na 3 zwycięzców. Jednym z nich był syndykat pracowników fabryki z Mount Vernon (1985)

Lotto Ireland19 mln EUR dla 16-osobowego syndykatu pracowników kamieniołomów i zakładów betoniarskich z Bennekerry, Carlow – Grupa Dan’a Morrissey’a (28.06.2008)

Graj grupowo w światowe loterie przez Internet poprzez TheLotter »

Piotr W Lip.ski

7 thoughts on “Grupowa gra w lotto. Syndykat. Spółdzielnia. Gra zespołowa, wspólna, zbiorowa.

 1. Falcon Legionowo

  Witam.
  Nawiązał bym kontakt z Ludzikami , bawiącymi sie w sółdzielnie np , w MiniLotto.
  Czętnie bym poznał pana grupę i osiągnięte wyniki na dzień dzisiejszy,
  Pozdrawiam.

  1. Piotr W Lip.ski Post author

   1. reklama kosztuje 😉
   2. system wygląda obiecująco, jednak dorzućcie program partnerski to rozliczenie reklamy będzie najuczciwsze – tylko za realny efekt
   3. może zagraniczne loterie warto dołożyć np. po API lottera?

   Pozdrawiam i trzymam kciuki

 2. Andrzej Kidziński

  Witam,
  ja celuję w Eurojackpot – gra kuponem systemowym 10+10 za 22680 euro. Statystyczna gwarancja 3+2 zwracająca koszty kuponu.

 3. Ireki

  Witam, chciałem zaproponować rozważenie opcji gry w MM w oparciu o mój system i program. System pozwala na wytypowanie i wydrukowanie kuponów do gry w dużych ilościach. Np. dla 70 z 80 liczb system 10 skreśleń w 10000 zakładach z plusem.
  Koszt 50000. Symulowany przychód gdy 15-20 liczb trafi w zbiór wynosi od 54000 do ok 3 mln pln. Ponieważ nie stać mnie na samodzielny udział pomyślałem „spółdzielni”. Oczywiście jak przy każdym hazardzie jest ryzyko – w tym przypadku związane z plusem musi wejść w te 70 liczb a wówczas wygrana zawsze przewyższy wkład. Pozdrawiam. II

 4. buty mrugała

  kiedyś sam puszczałem kupony na 10 skreśleń. Teraz tylko gra grupowa. Inaczej sie nie kalkuluje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *